Kocioł zasypowy sterowany UKS-M o mocy 14 kW

Dodaj recenzję:
  • UKS-M-14
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Waga: 257 kg

 

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Powierzchnia grzewcza: 1,8 m2

Wielkość powierzchni do ogrzania: 110 m2

Jednorazowy zasyp paliwa: 23 kg

Pojemność wodna kotła: 103 l

Maksymalna temperatura wody: 60 / 70 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar

Wymagana wysokość komina: 5 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

Kotły centralnego ogrzewania typu UKS-M są to kotły wodno-stalowe ze sterowanym procesem spalania. Należą do kotłów uniwersalnych, w których możliwe jest spalanie różnorodnych paliw. Przystosowane są do spalania gorszych gatunków węgla kamiennego, węgla brunatnego, torfu, drewna, miału, itp.
Kocioł wyposażony jest w wentylator i sterownik elektroniczny, który umożliwia nadzór nad procesem spalania w zależności od rodzaju opału i żądanej temperatury. Wentylator kotła pracuje ze zmienną prędkością obrotową, co daje oszczędności w zużyciu opału. Ilość ciepła dostarczana przez kocioł jest dopasowywana do aktualnego zapotrzebowania. Sprawność kotłów przekracza 80 %.
Kotły te są przeznaczone do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 oC. Znajdują zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły te są proste i łatwe w obsłudze, a także tanie w eksploatacji.
Po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi. Kotły charakteryzują się bardzo dużą komorą paleniskową czego efektem jest długa stałopalność przy jednorazowym zasypie paleniska. W zależności od zastosowanego paliwa z automatyką regulującą kotły pracują w systemie „średnio całodobowym”, tzn. załadunek paliwa odbywa się przeciętnie raz na dobę. Kotły te charakteryzują się minimalną emisją spalin, która jest potwierdzona „znakiem bezpieczeństwa ekologicznego” przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Kotły UKS-M posiadają kanały spalinowe pionowe za paleniskiem. Produkujemy kotły od 12 kW do 190 kW. Na wszystkie kotły udzielamy 3 lata gwarancji.

 

Rysunek wymiarowy kotła UKS-M

 

 

Tabela wymiarów kotła UKS-M

 

 

Przekrój kotła UKS-M

 

 

Parametry techniczne kotłów typu UKS-M