Kocioł zasypowy sterowany KWM-SG o mocy 150 kW

Dodaj recenzję:
  • KWM-SG-150
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Waga: 1082 kg

 

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Powierzchnia grzewcza: 14 m2

Wielkość powierzchni do ogrzania: 750 m2

Jednorazowy zasyp paliwa: 320 kg

Pojemność wodna kotła: 390 l

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar

Wymagana wysokość komina: 12 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

Kotły centralnego ogrzewania typu KWM-SG są to kotły ze sterowanym procesem palenia. Po rozpaleniu kotły te nie wymagają stałej obsługi. Proces spalania paliwa następuje tu od góry do dołu. Palenie odbywa się raz na dobę i opalane jest miałem węgla kamiennego. Nie uruchamiając sterownika można również spalać w nich zarówno węgiel i suche drewno. Kotły te są proste i łatwe w obsłudze. Kotły te są przeznaczone do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 oC.
Znajdują zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły te są bardzo oszczędne i o wysokiej sprawności cieplnej sięgającej 80 – 82 %. Następuje całkowite oraz zupełne spalanie miału węglowego i gazów palnych, co czyni je tanie w eksploatacji. Minimalna emisja spalin potwierdzona „znakiem bezpieczeństwa ekologicznego” wydanym przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
Kotły KWM-SG posiadają kanały spalinowe poziome nad paleniskiem. Wyczystki przy kotle znajdują się z przodu od strony drzwiczek. Produkujemy kotły od 19 kW do 500 kW. Na wszystkie kotły całodobowe udzielamy 3 lata gwarancji.

 

Rysunek wymiarowy kotła KWM-SG

 

 

Tabela wymiarów kotła KWM-SG

 

 

Przekrój kotła KWM-SG

 

 

Parametry techniczne kotłów typu KWM-SG