Kocioł z podajnikiem KWM-SRJ o mocy 25 kW

Dodaj recenzję:
  • KWM-SRJ-25
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Waga: 448 kg

 

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Powierzchnia grzewcza: 3 m2

Wielkość powierzchni do ogrzania: 200 m2

Zużycie paliwa: 4,2 kg/h

Pojemność zbiornika opału: 150 kg

Pojemność wodna kotła: 125 l

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar

Wymagana wysokość komina: 6 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

Jest to nowoczesna wersja kotłów wodnych, stalowych, niskotemperaturowych z regulowanym elektronicznie procesem spalania. Kotły KWM-SRJ z podajnikiem ślimakowym to kotły automatycznie opalane węglem. Sprawność kotłów waha się od 81% do 88%. W kotłach tych wykorzystane jest małe, bardzo sprawne palenisko bezrusztowe (retortowe). Podawanie paliwa oraz proces spalania jest automatycznie sterowany przez sterownik mikroprocesorowy. Spalana jest więc dokładnie taka porcja węgla, jaka jest niezbędna do uzyskania temperatury ustawionej przez użytkownika. Emisja spalin oraz emisja szkodliwych związków i pyłów jest znacznie niższa od dopuszczalnej normy, co pozwala zaliczyć te piece do grupy wysoce ekologicznych. Minimalna emisja spalin potwierdzona jest „znakiem bezpieczeństwa ekologicznego" wydanym w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
Kotły te znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Kotły te w zależności od posiadanego typu palnika opalane są groszkiem, eko-groszkiem lub mieszanką 50 na 50% eko-groszku, groszku z miałem węgla kamiennego (węgiel kamienny asortyment groszek energetyczny typ 31 lub 31,1 o granulacji 5-25 mm, wilgotności do 15%, o wartości opałowej 26 MJ/kg).
Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterownika "Menuet" który umożliwia obsługę pompy CWU, zaworu mieszającego, podłogówki, pogodówki, oraz sterownika pokojowego, obsługa tego typu kotłów jest bardzo prosta. Polega ona na rozpaleniu na początku sezony grzewczego, następnie uzupełnianiu paliwa w zasobniku co 2-4 dni oraz opróżnianiu szuflady z popiołu raz na kilka dni. W przypadku braku prądu lub awarii kocioł wyposażony jest w dodatkowy ruszt do palenia tradycyjnego. Zaletą kotła jest to, że po rozpaleniu nie wymaga on stałej obsługi.
Kotły KWM-SRJ posiada kanały spalinowe pionowe za paleniskiem. Wyczystki przy kotle znajdują się z przy kotle od strony drzwiczek paleniskowych, na kotle, a także od strony podajnika – w górnej części kotła.
Kotły z podajnikami występują w wersji lewej i prawej, czyli z której strony znajdują się drzwiczki przy kotle patrząc od strony podajnika ze zbiornikiem w kierunku wymiennika i wyjścia do komina. Różnego rodzaju wersje kotła można zobaczyć na schemacie, który przedstawia uproszczony widok kotła z góry. Tego typu kotły produkujemy od 19 kW do 500 kW. Na wszystkie kotły z podajnikiem udzielamy 4 lata gwarancji.

 

Rysunek wymiarowy kotła KWM-SRJ

 

 

Tabela wymiarów kotła KWM-SRJ

 

 

Przekrój kotła KWM-SRJ

 

 

Parametry techniczne kotłów typu KWM-SRJ

 

Wersje wykonania kotłów KWM-SRJ