MASZYNY ROLNICZE - KOTŁO-POL

Wydrążarka do ogórków

Wydrążarka do ogórka polnegoWydrążarka jest urządzeniem przeznaczonym do wydrążania nasion ogórka polnego. Maszyna ta stosowana jest głównie w małych i średnich gospodarstwach rolnych specjalizujących się głównie w uprawie ogórków polnych.
Pracę wydrążarki można obejrzeć na poniższym filmiku. Jak można zauważyć zaletą maszyny jest to iż cała praca odbywa się na polu. Ogórki zostają zbierane i wrzucane do wsypu maszyny, a resztki zostają wyrzucane i pozostawiane za maszyną.
W procesie pozyskania nasion z ogórków można wyróżnić 3 fazy. Pierwszą fazą jest rozgniecenie ogórków, druga faza odpowiada za oddzielenie nasion od większych części ogórka, odbywa się to w bębnie wstępnego oczyszczania. Ostatnim etapem jest dokładne oczyszczenie nasion z pozostałości miąższu, faza ta następuje w bębnie dokładnego oczyszczania.
Innowacyjne rozwiązania przyczyniają się do wydajnego wydrążania nasion. Maszyna ta znalazła zastosowanie również w wydrążaniu nasion pomidorów, poprzez zastosowanie mniejszych oczek przy bębnie dokładnego wydrążania.

 

 

 

maszyny rolnicze, sadzarka do ziemniakow, sadzarka miskant energetyczny, producent maszyn, kotlopol maszyny rolnicze, rolnictwo mechanika, mechanizacja produkcji, mechanizacja rolnictwa
mechanika maszyn rolniczych, workownica do ziemniakow, producent workownic, pluczka do warzyw, producent pluczek warzyw, pluczka do ogorka, pluczka do szkla, pluczka do plastiku