MASZYNY ROLNICZE - KOTŁO-POL

Sadzarka do ziemniaków

Sadzarka do ziemniakówProdukujemy sadzarki do ziemniaków w następujących wersjach:
- 2-rzędowa z płozami i radłami
- 2-rzędowa z płozami i talerzami
- 4-rzędowa z płozami i talerzami

Sadzarki do ziemniaków to maszyny półautomatyczne z regulacją głębokości sadzenia. Są przeznaczone do sadzenia wczesnych rodzajów ziemniaków podkiełkowanych, pobudzonych, uśpionych i nie sortowanych na glebach o wilgotności do 16 %.

Sadzarki wykonują 3 podstawowe funkcje, tj.
1. wyoranie bruzd,
2. półautomatyczne sadzenie ziemniaków,
3. przykrycie ziemniaków glebą, tworząc redliny.

Przy maszynach 2-rzędowych szerokość międzyrzędzi standardowo wynosi 67,5 cm, na zamówienie produkujemy maszyny o szerokości międzyrzędzi 70 cm. W skład zestawu wchodzą 2 komplety dozowników wysadzających – talerzy. Przy zamówieniu wybiera się jaką ilość klapek powinny mieć talerze. Odległość w rzędach w zależności od ilości klapek przedstawiona jest w poniższej tabelce.
Natomiast szerokość międzyrzędzi przy sadzarkach 4-rzędowych wynosi 67,5 lub 75 cm, na zamówienie – 70 cm. Odległość sadzeniaków w rzędach zależy od ilości zębów na kole napędzającym i mieści się w przedziale od 25 do 37,5 cm. Komplet kół zębatych wchodzi w skład maszyny. Sadzarka 4-rzędowa dodatkowo posiada półkę za ławkami, na której można składować puste skrzynki.

Zaletą sadzarek wyposażonych w talerze do formowania redlin jest obsypywanie sadzeniaka spulchnioną glebą, co wpływa na pozytywną wegetacje rośliny.

 

 

 

 

 

maszyny rolnicze, sadzarka do ziemniakow, sadzarka miskant energetyczny, producent maszyn, kotlopol maszyny rolnicze, rolnictwo mechanika, mechanizacja produkcji, mechanizacja rolnictwa
mechanika maszyn rolniczych, workownica do ziemniakow, producent workownic, pluczka do warzyw, producent pluczek warzyw, pluczka do ogorka, pluczka do szkla, pluczka do plastiku